חברות נוספות מציעות עבודה

מאמרים בנושא חיפוש עבודה ותעסוקהלימודי העשרה - יתרון במציאת עבודה

כיצד העשרת הידע על ידי קורסים משפיעה על מציאת עבודה

חיפוש עבודה אינה משימה קלה גם כאשר בשוק ישנן הצעות רבות. על כל משרה מתחרים מועמדים רבים וכדי להגיע לראיון יש לארגן קורות חיים התופסים את עיני המגייסים. אחת מהדרכים ליצור יתרון בחיפוש עבודה היא לימודי העשרה המופיעים בקורות החיים. מתי ואיך כדאי לכלול לימודי העשרה בקורות החיים כעזר למציאת עבודה? על כך במאמר.

מה הם לימודי העשרה?
לימודי העשרה הם קורסים הניתנים על ידי גופים פרטיים על פי רוב במגוון רחב מאד של נושאים. כל קורס והמאפיינים המיוחדים לו. חלק מהקורסים נמשכים מספר קטן של מפגשים ומיועדים לתת דגשים מיוחדים בתחום מסוים או ללמד תחום חדש בתחום מקצועי המוכר למשתתפים בקורס. קורסים מסוג זה מאפשרים ללומדים בהם לשמור על רמת עדכניות גבוהה, נושא חשוב במיוחד בתחומי ההיי טק אשר משתנה תדיר עם חידושי הטכנולוגיה. סוג נוסף של לימודי העשרה מיועד כתחליף ללימודים אקדמיים. קורסי העשרה אלו נקראים על פי רוב קורסי הסבה או קורסי הכשרה ונלמדים לרוב במסגרת של האוניברסיטה הפתחה. במסגרת הקורסים הללו התלמידים מקבלים ידע בסיסי בתחום המקצועי הנדרש גם ללא ידע קודם.
קורסים אלו מתאימים במיוחד עבור אלו המעוניינים בקיצור דרך לעולם העבודה, למעוניינים בהסבה מקצועית מתחום שונה או לבעלי משפחות אשר אינם יכולים לפנות מספר שנים מחייהם ולותר על עבודה במקביל ללימודים – ובכל זאת מעוניינים להכנס ולהשתלב בתחומים מקצועיים נחשקים כתחום ההיי טק.

ההבדלים בין תואר אקדמי ללימודי העשרה והכשרה
  • משך הלימודים - לימודים לתואר אקדמי נמשכים בין 3-4 שנים.
    לימודי הכשרה יכולים להמשך מספר שבועות עד מספר חודשים.
  • עלות - תואר אקדמי מלא במכללה עלול לעלות גם מאות אלפי שקלים.
    לימודי הכשרה יעלו הרבה פחות.
  • תנאי קבלה - קבלה לתואר אקדמי דורשת ממוצע בגרות מסוים, ציון פסיכומטרי ולעתים אף
    מבחנים נוספים. ללימודי העשרה והכשרה תנאי הקבלה לרוב מקלים וכוללים לרוב לא יותר מאשר
    מעבר ראיון אישי.
  • זמני השיעורים - תואר ראשון מתקיים לרוב בשעות הבוקר ואינו מאפשר עבודה סדירה.
    לימודי הכשרה מאפשרים עבודה במקביל ללימודים, כאשר הקורסים מתקיימים בשעות הערב
    ובימי שישי.
  • תנאי הלימוד - לימודי הכשרה נערכים במכללות פרטיות אשר מעניקות תנאי לימוד טובים במיוחד
    ללומדים בהן.
  • היקף הלימודים - לימודי תואר הם לימודים מקיפים ומעמיקים.
    לימודי הכשרה אינם מעמיקים כלימודי תואר אך לרוב הם ממוקדים יותר בפן המעשי.

כיצד לימודי העשרה תורמים לקבלה לעבודה?
כאשר לימודי העשרה נערכים במוסד ידוע בעל שם טוב, הדבר מקרין גם על הלומדים במסלולים אלו. נוסף על הרושם שיוותר על המגייסים, גם בזמן הראיון המקצועי הידע הבסיסי שנרכש בזמן הלימודים יבוא לעזרת המרואיין ויאפשר לו למצוא עבודה ביתר קלות בתחום. כמו כן, גדלים הסיכויים לכך שחברת השמה מקצועית בהייטק או מעסיק בחברת הייטק גדולה - יחזרו אחריו עם הצעה קונקרטית ונדיבה. גם כאשר לא מדובר בלימודי הכשרה יסודיים אלא בקורס העשרה קצר, קורסים אלו יגדילו את הסיכוי לקבלת העבודה. קורסים מסוג זה מלמדים על הרצון להשקיע, להתקדם ולהשאר עדכני, דבר חשוב מאד בתחומי ההיי טק. בזמן הוספת השורה המעידה על לימודי העשרה לקורות החיים, רצוי לציין נוסף על שם הקורס גם מה היו הנושאים אשר נלמדו במסגרת הקורס, ושמות של טכניקות וטכנולוגיות שנלמדו בקורס: שפת מחשב, כלי בדיקה, שמות של מושגים עיקריים בתחום. לימודי העשרה אינם מהווים הבטחה לקבלת עבודה בתחום הרצוי, אולם הם מהווים יתרון משמעותי לעומת מועמדים נוספים ללא ניסיון וללא תואר אקדמי בתחום המבוקש. הכללת לימודי העשרה בקורות החיים בצורה חכמה מגדילה מאד את הסיכויים להגיע לראיון עבודה, לעבור אותו ואף מקלה על ההשתלבות בעבודה עצמה לאחר מכן.

שתף מאמר ב


ניתן לצפות במשרות חמות ב- Runner, בפייסבוק, בלינקדין, בטוויטר וב- RSS.